> Naši partneri < http://www.unss.sk/

Upratovanie na únii v rámci projektu Naše mesto


Nadácia Pontis aj tento rok zorganizovala najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe pod názvom Naše mesto. Takmer 9500 dobrovoľníkov sa v piatok a v sobotu 10. a 11. Júna zapojilo do viac ako 500 aktivít v 28 mestách, v rámci ktorých pomáhali zamestnanci firiem i verejnosť. Možností, ako postaviť naše mestá na nohy, bolo neúrekom: odstraňovať nelegálne skládky, čistiť parky, upravovať detské ihriská, maľovať triedy škôl či lavičky v amfiteátri, čistiť a zveľaďovať brehy Váhu, revitalizovať prírodné jazierko, pomôcť hradom a hradným zrúcaninám, ale aj venovať sa ľuďom v núdzi, odkázaným na pomoc druhých a mnohé ďalšie. Súčasťou projektu bol aj Pro Bono Maratón, do ktorého sa okrem kreatívcov z agentúr zapojili aj odborníci na IT, advokáti či HR manažéri, ktorí poskytli svoje bezplatné pro bono znalosti neziskovkám.

V Únii nevidiacich a slabozrakých sme v piatok 10. júna upratovali. Dvadsiatka dobrovoľníkov spolu s desiatimi našimi zamestnancami sa o deviatej ráno obliekli do tričiek od Nadácie Pontis a pustili sa do toho. Na Úrade a Krajskom stredisku ÚNSS v Bratislave sme poumývali všetky okná, stihli sme vyčistiť takmer dve tretiny všetkých dverí, ale vzhľadom na krásne slnečné počasie sa všetko vyhrnulo von do záhrady a priložilo ruku k dielu- pleli sme záhony, čistili a zametali chodníky, nakladali záhradný odpad do kontajnera, ktorý nám zapožičala mestská časť Karlova Ves, a obnovovali nátery priestorov, ktoré sa využívajú na výcvik vodiacich a asistenčných psov a na tréning priestorovej orientácie a samostatného pohybu našich nevidiacich klientov, ktorým psík pomáha.

Všetkým srdečne ďakujeme! Dobrovoľníkom zo spoločností Veolia Energia Slovensko, a. s., a Allianz - Slovenská poisťovňa, a. s., našim kolegom a hlavným koordinátorom Vieročke a Mišovi, ktorí dohliadali na to, aby šlo všetko ako má.


Upratovanie na únii v rámci projektu Naše mesto Upratovanie na únii v rámci projektu Naše mesto Upratovanie na únii v rámci projektu Naše mesto
odkaz na stránky www.blindfriendly.sk - tento web spĺňa štandardy prístupného sídla

Ďakujeme


Logo Bratislavský samosprávny kraj Mestská časť Karlova Ves Jelinek Cork Group Opavia Biatec group Tatra banka Dexia banka logo Lions Club Komunitná nadácia Bratislava Ružinov Ďakujeme za príspevok, ktorý Miestny úrad Ružinov poskytol Základnej organizácii č. 5 Bratislava II na rekondičný pobyt v rámci projektu Učíme sa byť samostatní. MÚ Ružinov prispel sumou 2 000 €.