Krása nemusí bolieť. Naše klientky tom vedia svoje

V roku 2018 a 2019 sme na našom krajskom stredisku zorganizovali štyri špeciálne workshopy, ktorých cieľom bolo zvýrazniť ženskú krásu našich klientok. Každý z nich bol prednáškou, individuálnym poradenstvom a zároveň tréningom sebaobsluhy. V rámci každého workshopu sme venovali čas individuálnemu poradenstvu, odpovediam na osobné otázky účastníčok, v rehabilitačnej časti si prítomné nevidiace a slabozraké dámy vybrané sebaobslužné zručnosti osvojovali, a to pod odborným dohľadom rehabilitačných inštruktorov nášho krajského strediska a prizvaných prednášajúcich. Prednášky pripravovali pedagógovia Strednej odbornej školy BEAUTY služieb z Račianskej ul. 105 z Bratislavy, Strednej odbornej školy kaderníctva a vizážistiky Svätoplukova a odborníčky z firmy Klier z Bratislavy.

Na fotografii sú účastníčky kurzu pedikúry ako im vysvetľujú inštruktorky, ako správne požívať pilník na nechty
Účastníčky kurzu pedikúry sa dozvedeli množstvo nových vecí (foto: L. Dubovský)

Prvé stretnutie sa uskutočnilo 3. decembra 2018 a jeho témou bola starostlivosť o pokožku tváre a rúk. V prednáškovej časti sa účastníčky dozvedeli základné zásady starostlivosti o pokožku v domácich podmienkach a v kozmetických salónoch, oboznámili sa s charakteristikami frekventovaných problémov a ich riešeniami a zistili viac o tom, ako voliť a správne aplikovať kozmetické výrobky. Otvorili sme aj tému depilácie a ošetrovania pokožky po nej. Osobitne sme sa venovali starostlivosti o ruky či čisteniu pleti, masážam a ďalším procedúram, ktoré ponúkajú kozmetické salóny. Vyskúšali sme si parafín a viaceré druhy depilácie

Voľba a aplikácia dekoratívnej kozmetiky padla na 12. decembra 2018. Odborníčky sa v prednáške dotkli základných zásad úpravy tváre a korigovaniu nedostatkov. Pomohli nám spoznať súčasné trendy, lepšie pochopiť faktory ovplyvňujúce výber dekoratívnej kozmetiky. Načali sme i farebné poradenstvo. Teoreticky i prakticky sme sa venovali aplikácii dekoratívnej kozmetiky – účastníčky si vyskúšali nanášanie make-upu.

Na fotografii inštruktorka učí, ako správne použiť suchý šampón. Klientke drží ruku v dostatočnej vzdialenosti od vlasov.
Správne použitie suchého šampónu (foto: T. Bako)

Piaty jún 2019 sme zasvätili starostlivosti o nohy. O Kožu a nechty. V rámci toho sme zistili, aké sú v súčasnosti v tejto oblasti trendy a aké faktory ovplyvňujú výber kozmetiky na ošetrovanie nôh. Samozrejme, ani na tomto stretnutí neostalo len pri teórii.

Základné zásady úpravy vlasov, korigovanie nedostatkov, aktuálne trendy, faktory ovplyvňujúce výber kozmetiky na ošetrovanie vlasov a skúška aplikácie rôznych druhov suchých šampónov. Týmto sme strávili workshop, ktorý sa konal 20. februára 2019.

Na fotografii sú dva páry rúk držiace pilník na nechty
Naučili sme sa ako správne pracovať s pilníkom na nechty (foto: T. Bako)

Dámam zo SOŠ BEAUTY služieb, SOŠ kaderníctva a vizážistiky a odborníčkam z firmy Klier srdečne ďakujeme.