Pozývame na Noc s Braillom

V piatok 10.mája vás pozývame stráviť noc do Mestskej knižnice. Prebdieme ju s Braillovým písmom, literatúrou a rozprávaním príbehov. Cieľom tejto zábavnej spoločenskej udalosti je precvičiť si písanie a kreslenie v braili, budeme preto lúštiť detektívne hádanky, rozprávať príbehy, zahráme si literárny kvíz, premietneme film s audio komentárom a ešte všeličo iné. Program je naozaj pestrý 😉

 

Dátum premiéry

Začíname o 19:00, lúčime sa o 8:00

 

Osoby a obsadenie

Podujatie je určené pre dospelých, ktorí ovládajú Braillovo písmo, alebo sa ho práve učia. Sprievodcovia sú z kola von 😉

 

Casting

Na akciu je potrebné prihlásiť sa do 5. mája 2024, a to e-mailom na adresu nevidiaci@mestskakniznica.sk alebo na telefónnom čísle 02/203 010 24.

Samozrejme, kontakty sú k dispozícii aj pre Vaše prípadné otázky.

 

Z režisérskych poznámok

– Priniesť si treba karimatku a spacák, prípadne deku. V prípade, že vám bude niečo z toho chýbať, pomôžeme vám potrebné veci zabezpečiť.

– Prespávať budeme v „obývačke“ na Oddelení pre nevidiacich a slabozrakých.

– Občerstvenie, lepšie povedané neskorú večeru, si, prosím, takisto pribaľte. Ak vezmete tých dobrôt viac, že sa podelíme, budeme len radi. V prípade záujmu si večeru môžeme objednať z neďalekej pizzerie. Nápoje a ranná káva budú k dispozícii.

 

Námet

Janka Pramuková

 

Scenár a réžia

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska

Slovenská autorita pre Braillovo písmo

Mestská knižnica v Bratislave.