Rande s mestom pre slabozrakých a nevidiacich: Zuckermandel – kontrast histórie a moderného mesta

Opäť vás v mene Bratislavského kultúrneho a informačného strediska lákame do ulíc 😊 Tentokrát si dáme rande s Vynikajúcou pani sprievodkyňou Andreou Turanskou. Vyrozpráva nám príbeh Zuckermandla, ktorý vznikol v 16. storočí ako samostatná osada. Dnes nám, pravda, z tejto historickej časti zostalo iba torzo, no o to čarovnejšie 😊 Stretneme sa s legendami opradeným Messerschmidtom a jeho grimasovými hlavami, príbeh našej židovskej komunity nás vtiahne do 18. storočia i do druhej svetovej vojny, osudy podhradských domov nám priblížia obdobie povojnového vývoja v Bratislave… A to stále nie je všetko 😊

 

Čo treba vedieť

Dátum a čas: streda 18. októbra o 14:00

Miesto stretnutia: Mýtická loď na Dvořákovom nábreží pri Dunaji (v blízkosti autobusovej zastávky Chatam Sofer/ parčíka River Parčík)

https://maps.app.goo.gl/7QAnbN7y94bvPwP97

48.14074311785311, 17.09196393533336

Popis trasy: Počas presunu bude náročnejší úsek na úvod – prejsť Z nábrežia armádneho generála Ludvíka Svobodu cez cestu, pomedzi domy po schodoch na Žižkovu ulicu (nad vyústenie tunela). Odtiaľ sa už budeme presúvať len po tejto ulici (mierne klesanie smerom na Vydricu). Končiť budeme pri Kostole Najsvätejšej Trojice v Podhradí, odkiaľ sa po skončení prehliadky presunieme peši k MHD zastávkam pod Most SNP, alebo sa tam môžete nechať vyzdvihnúť taxíkom alebo rodinou.

Vstup bezplatný

 

Pozor!

Keďže počasie je vrtošivé a plány BKIS môže výrazne ovplyvniť, na Rande s mestom je potrebné vopred sa registrovať. V prípade akýchkoľvek zmien budete vďaka tomu informovaní prostredníctvom e-mailu či SMS správy.

on-line formulár:

https://www.bkis.sk/rande-s-mestom-pre-slabozrakych-a-nevidiacich-zuckermandel-kontrast-historie-a-moderneho-mesta/

Rande s mestom, komentovanú prehliadku pre nevidiacich a slabozrakých - pozvánka

Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých je realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky