Rande s mestom – Primaciálny palác a jeho skryté poklady

Patrí k najnoblesnejším palácom v centre mesta, pravidelne okolo neho prechádzame, a predsa vedia zahraniční návštevníci o jeho histórii často viac než my – domáci. Aby sme túto nelichotivú povesť zmenili, pozývame vás na ďalšiu prechádzku z cyklu Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých, ktorú zastrešuje Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.

Primaciálny palác, ktorý je s históriou Uhorska i s históriou Bratislavy ako hlavného mesta úzko prepojený, ukrýva zaujímavé príbehy, krásnu hudbu, ale aj ďalšie poklady. Určite ste už počuli o jeho vzácnych tapisériách, viete však, prečo sa hovorí, že majú vyššiu hodnotu ako samotný palác? Prečo sa toľko diskutuje o tom, či tu bol v roku 1809 podpísaný známy Bratislavský mier alebo nie? Ako súvisí Primaciálny palác so Starou radnicou a prečo sa stal sídlom primátora Bratislavy? Všetky otázniky vám v nedeľu 3. decembra pomôže vyrovnať pani sprievodkyňa Andrea Turanská 😊

 

Organizačné pokyny

Dátum a čas: nedeľa 3. decembra o 14:00

Miesto stretnutia: Primaciálne námestie – pri studni

Vstupné: dôchodcovia, ZŤP a doprovod zdarma, dospelá osoba a dieťa 3 €

 

Ak sa na vychádzku prihlásite aj prostredníctvom on-line formulára, bude vás BKIS môcť priamo kontaktovať v prípade organizačných zmien, či zrušenia vychádzky.

https://www.bkis.sk/rande-s-mestom-pre-nevidiacich-a-slabozrakych-primacialny-palac-a-jeho-skryte-poklady/

 

Rande s mestom pre nevidiacich a slabozrakých finančne podporuje Ministerstvo kultúry SR