Technologické novinky zo sveta pomôcok

Srdečne Vás pozývame do priestorov nášho Krajského strediska v Bratislave na Sekulskej ulici 1, v utorok 28.03.2023 o 15:00 na ďalšiu výstavu pomôcok pre zrakovo postihnutých. Vystavovateľom a prezentátorom noviniek je spoločnosť Tyflocomp.

Môžete si vyskúšať:

Envision okuliare

Elektronické hlavové okuliare pre všetkých ľudí so zrakovým postihnutím od firmy Envision and Google. Zariadenie dokáže vyberať informácie z okolia – vie rozoznávať a spoznávať ľudí, predmety, prvky verejnej dopravy a potom ich nositeľovi okuliarov verbálne sprostredkovať. Vie čítať texty, pamätať si tváre priateľov vlastníka okuliarov a ich mená, popisovať okolité prostredie. Vie prečítať akýkoľvek text vo viac než 60 jazykov z akéhokoľvek povrchu.

Ak ste si niektorí z Vás už vyskúšali  Orcam,  tak neváhajte ich porovnať s touto novinkou Envison.

RUBY 10 HD Speech

Prenosná elektronická lupa RUBY 10 Speech, ktorá rovnako ako ostatné elektronické  lupy zväčšuje text, časopisy, štítky, fotografie až do veľkosti 24x. Má jedinečné výsuvné rameno uľahčujúce prácu pod ním. Jediným stlačením tlačidla môžete skenovať strany a nechať si ich nahlas prečítať. Má ďalšiu kameru, ktorá je určená na sledovanie objektov v krátkej vzdialenosti ako sú nápisy a texty na stenách.

Focus 40 Blue 5. generácia

Piata generácia braillovského riadku Focus 40 je odolnejšia a silnejšia ako kedykoľvek predtým. Má puzdro, ktoré absorbuje otrasy, má ľahko použiteľné rozloženie klávesnice a ovládacích prvkov. Prepojiť ho môžete s až piatimi zariadeniami pomocou Bluetooth. Jedná sa o zariadenia ako iOS a Android ™ telefóny, tablety. Klávesnicu v štýle Perkins môžete tiež použiť na jednoduché zadávanie textu v Braillovom písme na ovládanie počítača. Ak skombinujete Focus 40 Blue s JAWS®, budete mať k počítaču dokonalý prístup. Nová funkcia Scratchpad umožňuje písať poznámky a čítať knihy, aj keď nie ste pripojení k počítaču/tabletu/ telefónu.

Ak máte záujem vedieť viac o inej pomôcke, ktorú má Tyflocomp v ponuke, kolegovia sa z Tyflocompu Vám radi odpovedia na všetky otázky.

Ak Vás pozvánka oslovila a chcete sa zúčastniť, prosím, nahláste sa na email: bako@unss.sk do 27.03.2023. Doplňujúce otázky, prosím, pošlite na rovnaký email alebo nás kontaktujte na nasledujúcich číslach: 0905 477 973, 0903 489 139.

Tešíme sa na Vašu účasť.