Upratovanie na únii v rámci projektu Naše mesto

Nadácia Pontis aj tento rok zorganizovala najväčšie podujatie firemného dobrovoľníctva v strednej Európe pod názvom Naše mesto. Takmer 9500 dobrovoľníkov sa v piatok a v sobotu 10. a 11. Júna zapojilo do viac ako 500 aktivít v 28 mestách, v rámci ktorých pomáhali zamestnanci firiem i verejnosť. Možností, ako postaviť naše mestá na nohy, bolo neúrekom: odstraňovať nelegálne skládky, čistiť parky, upravovať detské ihriská, maľovať triedy škôl či lavičky v amfiteátri, čistiť a zveľaďovať brehy Váhu, revitalizovať prírodné jazierko, pomôcť hradom a hradným zrúcaninám, ale aj venovať sa ľuďom v núdzi, odkázaným na pomoc druhých a mnohé ďalšie. Súčasťou projektu bol aj Pro Bono Maratón, do ktorého sa okrem kreatívcov z agentúr zapojili aj odborníci na IT, advokáti či HR manažéri, ktorí poskytli svoje bezplatné pro bono znalosti neziskovkám.

V Únii nevidiacich a slabozrakých sme v piatok 10. júna upratovali. Dvadsiatka dobrovoľníkov spolu s desiatimi našimi zamestnancami sa o deviatej ráno obliekli do tričiek od Nadácie Pontis a pustili sa do toho. Na Úrade a Krajskom stredisku ÚNSS v Bratislave sme poumývali všetky okná, stihli sme vyčistiť takmer dve tretiny všetkých dverí, ale vzhľadom na krásne slnečné počasie sa všetko vyhrnulo von do záhrady a priložilo ruku k dielu- pleli sme záhony, čistili a zametali chodníky, nakladali záhradný odpad do kontajnera, ktorý nám zapožičala mestská časť Karlova Ves, a obnovovali nátery priestorov, ktoré sa využívajú na výcvik vodiacich a asistenčných psov a na tréning priestorovej orientácie a samostatného pohybu našich nevidiacich klientov, ktorým psík pomáha.

Všetkým srdečne ďakujeme! Dobrovoľníkom zo spoločností Veolia Energia Slovensko, a. s., a Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., našim kolegom a hlavným koordinátorom Vieročke a Mišovi, ktorí dohliadali na to, aby šlo všetko ako má.